Održano Državno natjecanje iz astronomije u Omišu

Srednja škola Jure Kaštelan u Omišu bila je domaćin 10.-12. svibnja Državnom natjecanju iz astronomije za 2009. godinu

Natjecalo se 91 učenika i učenica od 5 razreda osnovne do 4 razreda srednje škole (popis sudionika).

Završno izvješće zajedno s troškovnikom natjecanja dostupno je: ovdje.



Pobjednici po skupinama su:

5 razred:
1. mjesto: Lovorka Gajović Grad Zagreb
2. mjesto: Petra Šalković Grad Zagreb
3. mjesto: Ivona Garić Brodsko-posavska
3. mjesto: Marko Guberina Zagrebačka
6 razred:
1. mjesto: Tomislav Krvavica Varaždinska
2. mjesto: Vukadin Davor Zagrebačka
3. mjesto: Tompak Jelena Zagrebačka
7 razred:
1. mjesto: Plečko Drago Zagrebačka
2. mjesto: Ivica Ivan Zagrebačka
3. mjesto: Galić Luka Zagrebačka
8 razred:
1. mjesto: Marko Kovačević Grad Zagreb
2. mjesto: Aleksandar Bulj Primorsko-goranska
3. mjesto: Lea Mioković Virovitičko-podravska
1 razred:
1. mjesto: Lucija Šabarić Grad Zagreb
2. mjesto: Leonardo Pierobon Grad Zagreb
3. mjesto: Luka Turić Sisačko – moslavačka
2 razred:
1. mjesto: Julio Car Grad Zagreb
1. mjesto: Krešimir Tisanić Grad Zagreb
2. mjesto: Filip Novoselnik Osječko-baranjska
3. mjesto: Galla Uroić Sisačkomoslavačka
3 razred:
1. mjesto: Ana Bacelj Splitsko-dalmatinska
2. mjesto: Danko Marušić Grad Zagreb
2. mjesto: Mateo Paulišić Istarska
3. mjesto: Mateja Nosil Sisačko-moslavačka
4 razred:
1. mjesto: Ivana Kurečič Grad Zagreb
2. mjesto: Andrea Gruić Jukić Grad Zagreb
3. mjesto: Ivana Bernat Sisačko-moslavačka

Posebna nagrada
Posebnu nagradu, teleskop kojeg je donirala tvrtka Optimus, dobila je OŠ Lipik, koja je pokazala ove godine velik napredak u promociji astronomije, te će joj teleskop biti od velike pomoći u daljnjem radu.

Odabrane radnje prezentirane na završnoj svečanosti
5. razred: Tea Cvetković i Marko Guberina "Sunce"

6. razred: Kristian Stepančić "Galilejev teleskop"

7. razred: Drago Plečko "Mjesec"

8. razred: Kristina Vučenik "Nevidljivi Svemir"

1. razred: Leonardo Pierobon "Efekt gravitacijskih leća"

2. Razred: Filip Novoselnik "Pretraživanje fotometrijske baze OAM-a u potrazi za promjenljivim zvijezdama"

3. razred: Mateo Paulišić "Krivulje sjaja meteora"

4. razred: Andrea Gruić Jukić "Fizikalne i orbitalne karakteristike ekstrasolarnih planeta"

Kandidati pozvani za izlučno testiranje za Olimpijadu (8.-16.11.2009. u Kini):
Seniori: Julio Car, Filip Novoselnik, Lucija Šabarić, Marko Kovačević
Juniori: Leonardo Pierobon, Aleksandar Bulj, Ivan Vicia, Luka Galić
(napomena: Prvoplasirani iz 7. razreda Drago Plečko nije pozvan jer po propozicijama olimpijade nema dovoljno godina. Prvoplasirani iz 2.razreda Krešimir Tisanić nije pozvan jer po propozicijama nema pravo sudjelovati na olimpijadi više od dva puta).

Galerija slika
slike s natjecanja

example
Lokalni organizatori iz srednje škole Jure Kaštelan u Omišu